Strani mediji objavili su ispovijest 48-godišnjeg muškarca koji je preko stranice SeekingArrangement tražio sponzoruše, plaćao im odjeću i putovanja, a zauzvrat bi dobio malo maženja i pažnje. Muškarac je navodio da to nije klasična prostitucija, nego malo "uzvišeniji" odnos. Na stranici ima nekoliko milijuna sponzora i još više sponzoruša i "sponzorušana", piše Slobodna Dalmacija.

"Dobivam desetke poruka, a onda dogovorim nekoliko spojeva. Dobro proučim djevojke s kojima ću se naći. Najviše me zanimaju studentice.

Potom razmijenimo brojeve mobitela i otvoreno joj kažem koliko će novca dobiti. Mnoge se djevojke odlučuju na ovakav odnos zbog financijskih teškoća", izjavio je Cameron, navodeći da je takva sponzorska veza manje problematična od klasične ljubavne povezanosti.

Naime, on određuje kada će se naći, te koliko će novca potrošiti na svoju pratnju. Jednoj je djevojci koja ga je opčinila kupio i automobil. Cameron često od djevojaka za zahvalu dobije seks.

I mi smo se učlanili na tu stranicu, kao 50-godišnji muškarac s godišnjim prihodom od tri milijuna dolara. I onda smo se dali u lov na sponzoruše.

Pregledali smo stotine profila zgodnih djevojaka iz cijelog svijeta, a onda smo u pretragu stavili opciju "Croatia". Iako smo sumnjali da će tu biti naših djevojaka, prevarili smo se. Ne samo da ih ima, nego deseci naših studentica iz Dubrovnika, Splita, Slavonije traže sponzore diljem svijeta.

"Iz Splita sam, imam 24 godine, ambiciozna sam i zabavna mlada dama. Radim, ali nemam dovoljno novca za operaciju grudi. Ne tražim dečka, tražim novac za ugradnju silikona", iskrena je ta mlada Splićanka, koja je postavila i svoje fotografije.

Splićanka traži starijeg imućnog gospodina koji će joj platiti između 25 i 35 tisuća kuna za silikonske implantate.

Na portalu SeekingArrangement većina djevojaka bez straha stavlja svoje fotografije, a kao potvrdu da su to doista one nude pokazivanje kamerom preko Skypea.

Također, autentičnost fotografija može se potvrditi novim alatima Googlea. I zaista, provjerom fotografija s profila utvrdili smo da nisu ukradene, dakle, profili Dalmatinki koje traže sponzore u Americi, Australiji, Velikoj Britaniji ili Ujedinjenim Arapskim Emiratima su stvarne. No, fotografije i konkretne detalje profila nećemo objaviti jer je to njihova privatna stvar.

No, osim Dalmatinki, na spomenutoj društvenoj mreži ima i dosta Zagrepčanki.

"Ja sam mala hrvatska djevojka. Tražim džentlmena koji će se brinuti o meni. Ako je moguće, voljela bih da je taj gospodin iz Hrvatske. Inače, volim uživati u životu, optimistična sam i želim susresti nove ljude", piše ta 19-godišnjakinja.

No, na naše iznenađenje, mladića ima gotovo koliko i djevojaka. Međutim, oni u većini ne traže žene, nego muškarce da ih sponzoriraju.

"Ja sam 19-godišnji student, sportaš. Atletski sam građen. Volim puno trenirati, ali volim i igrice na kompjutoru. Volim i putovati. Odlično govorim i pišem na engleskom jeziku. Samostalan sam i mogu putovati gdje god želite. Očekujem tvoju privatnu poruku.

Tražim zrelog, uglađenog i brižnog muškarca koji će sponzorirati moj stil života, a sve u zamjenu za moje društvo", napisao je taj zgodni i mišićavi mladić iz naše metropole, a uz svoj profil priložio je i nekoliko fotografija nagog torza.

Na portalu smo zamijetili i desetke drugih mladića u dobi između 18 i 30 godina, i baš svi traže muškog sponzora.

"Studiram i trebam pomoć.

Pobrini se za moju financijsku sigurnost, a ja ću se pobrinuti da ti uz mene ostaneš mlad i divlji. Tražim nova iskustva, u obzir dolaze samo ozbiljni muškarci", stoji u profilu tog mladića.

"Imam 18 godina, 185 cm sam visok, 64 kg težak. Model sam i tražim bogatog muškarca ili ženu koji bi me financirali, plaćali mi stvari koje poželim", piše još jedan mladi Zagrepčanin.

Većina mladića koji traže muške sponzore redovito treniraju, održavaju tijelo, te i na takav način žele privući moguće "sugar daddies". Jedini je uvjet da sponzori imaju dosta novca i da se mogu pobrinuti za svojeg pulena.

A onda smo pročešljali profile "sugar daddies", dakle onih koji sponzoriraju.

Većina su muškarci, poput jednog iz Brightona u Engleskoj koji navodi da ima ušteđevinu od 500 tisuća dolara i traži nekoga s kim će uživati. No, tu ima i milijunaša koji u svoj profil lijepe slike svojih luksuznih nekretnina, automobila... Dakle, što si bogatiji, to ćeš pokupiti više djevojaka (ili mladića), piše Slobodna.

Pitanja...

Na stranicu se možete učlaniti kao sponzor ili kao osoba koja traži sponzora. Ako se učlanite kao sponzor, onda su vam prva pitanja koja morate ispuniti: Koliki vam je mjesečni prihod? Kolika vam je ukupna godišnja zarada? Koliko vrijedi sva vaša imovina? Što ste bogatiji, mlade cure i momci prije će se zalijepiti

Gay for pay

Na spomenutoj stranici zamijetili smo i brojne mlade iz Hrvatske, i djevojke i mladiće. Međutim, u većini slučajeva i mladići i djevojke traže muškog sponzora. Iako su neki od mladića gay pa im ne smeta društvo starijeg gospodina, neki su i heteroseksualni, ali će se "pretrpjeti" radi novca koji će dobiti. Takvi se mladići u Americi zovu "gay for pay".

Hrvati na partyju

Spomenuta stranica organizira i zatvorene partyje. Posljednji od njih bio je u Londonu pod nazivom "Sugar Baby Summit London 2017.", na koji su došle djevojke i mladići iz cijelog svijeta, a ulaz je bio 150 dolara. Bogati sponzori svoj su VIP stol plaćali 3500 dolara.

Većina posjetitelja bile su atraktivne djevojke i mladići koji su tražili svojeg muškog sponozora da ih lakše provede kroz život. Tko zna, možda je na tom partyju bila i neka mlada Dalmatinka, ili pak Dalmatinac.

Kako do sponzora...

U Americi se održavaju i tečajevi za djevojke na kojima im se daju savjeti kako uhvatiti sponzora. Evo nekih natuknica:

- Lijepo se našminkajte, ali ne previše.
- Na spoju pokažite da ste lijepo građeni, ali ne smijete se obući droljasto.
- Bitno je da redovito idete u teretanu ili na aerobik, sponzori vole dobra tijela.
- Uvijek pustite sponzora da govori, smješkajte se dok ga slušate i nipošto ne tipkajte na mobitel dok govori.