Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Prostitucija

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruke
    126
    +/-
    +17 /  -3

    Prostitucija

    Sigurno je da Hrvatskoj ne nedostaje skandala. Imamo mi i drugih briga i problema, ali skandali uvijek dobro dođu. Možda smo postali laboratorij gdje u pravilnim vremenskim razmacima neki uvijek bukne. Svaki tip koji se bavi marketingom zna da je rok trajanja nekog skandala kratak: dogodi se, napuni novine i portale, potom blijedi. Onih koji su nas tresli prije godinu ili dvije jedva se i sjećamo, a najmanje nas zanima kakav im je bio epilog. “Skandal tijela u govoru” zvala se knjiga koju sam čitala na faksu, zapravo lingvistička studija.

    Na top ljestvici skandala, kako kod nas tako i u svijetu, sigurno su oni u kojima sudjeluju žene koje prodaju svoja tijela.

    Premda je prostitucija, uz lončarstvo, s pravom prozvana “najstarijim zanatom”, kao da nas postojanje takvih žena i danas može zapanjiti. I ne samo onih koje se prodaju, nego i onih koji ih kupuju, točnije, plaćaju. Tisućljetna formula i dalje funkcionira, još od tajanstvenih djevojaka koje su ušle u krevet starog biblijskog kralja da bi ga “zagrijale”. I svih tajanstvenih plesačica, golih supruga na otomanima koje se podaju drugima, kurtizana Drugog Carstva koje su bile bogatije od prinčeva i grofova koji su ih sponzorirali, i tako dalje.

    Od starog-novog slučaja “masera i prostitutki “ svako malo sretnem se s nečijim razmišljanjem o tome da “prostitucija u Hrvatskoj cvate”. Ništa nije manje čudno od te rečenice, jer prostitucija uvijek i svugdje cvate, a u današnje, digitalno doba, jednostavnija je nego ikad. Doslovce sami možete nalaziti mušterije na internetu i znatno si podebljati stanje na računu ako ste dovoljno mladi i lijepi. E, sad, imate li želuca za takve stvari, neko je drugo pitanje. Jer da biste mogli funkcionirati u tom zanatu treba vam biti svejedno tko i u kakve svrhe barata vašim tijelom.

    A znamo da smo na tijela osjetljivi, pa nas čak može zasmetati kad nas netko slučajno okrzne ramenom na cesti.

    “Svoga tela gospodar” zapravo ne funkcionira u slučaju prostitucije. Ljetos sam, šetajući Splitom, ugledala neobičnu jahtu: na njoj je sjedilo desetak staraca u sedamdesetima, a oko njih se motalo jednako toliko djevojaka u dvadesetima.

    Premda nemam nekih predrasuda, bilo mi je žao tih cura. Umjesto da se zabavljaju s dečkima, one sjede u hladnim krilima staraca.

    Ne znam vrijedi li takva zabava petsto ili tisuću eura i je li zbilja toliko svejedno kojim se putem dođe do novca. Popis američkih filmova koji počinju tako da se nekog senatora ili guvernera uhvati s prostitutkom, teško da bi imao kraja. Povezanost visoke politike, kapitala, kriminala, prostitucije toliko je učestala da mi se čini da za tom pričom posegne svaki holivudski redatelj kad mu ponestane ideja. Spomenute kurtizane s kraja 19. stoljeća u Parizu, u metropoli bi se pojavile kao skromne, anonimne djevojke, da bi uskoro zasjale na nebu poput kometa.

    Razdoblje je to i slavne “Dame s kamelijama”, nadahnute stvarnom osobom. Rok trajanja tih djevojaka, makar bile i ljubavnice samoga cara, nikad nije bio dug. Nakon nekoliko godina zabave našle bi se same, zaboravljene, prerano ostarjele. Redovito bi skončale u ubožnicama.

    Od njujorškog gradonačelnika Eliota Spitzera koji je toliko uživao u prostitutkama da je na njih potrošio pola gradskog proračuna do Silvija Berlusconija i njegove Ruby Cairo, očito je da i naše doba ozbiljno računa na prostituciju, a slično je bilo i prije više tisuća godina u Jerihonu.

    “Najstariji zanat” jest tu da traje, samo naivci misle da ga se može suzbiti, a korisnici su oduvijek bili brojni, bogati i slavni. O prisilnoj prostituciji koja također “cvate” da ne govorim. Stoga je vrijeme da se tome prestanemo čuditi, jer nikakva se cjelovita, učinkovita strategija za suzbijanje prostitucije još se dugo na ovom našem svijetu neće pojaviti.

    Previše je zainteresiranih strana.

  2. #2
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Poruke
    499
    +/-
    +97 /  -15
    Meni nije jasno što je zapravo tu kažnjivo? Kako oni uopće pravdaju zabranu?

    Dali to znači da se žena nesmije seksati, muškarac nesmije prilaziti ženi ili što već?

    Što kad netko kupi nešto vrijedno svojoj ljubavnici, jel to prostitucija ili?

    Zašto ne ganjaju onda sponzoruše koje idu s bogatima, nego prostitutke koje idu s relativno siromašnijom ekipom?

    Što se zapravo tu želi kažnjavati?

  3. #3
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Poruke
    5
    +/-
    +3 /  -0
    Kažnjiva je nelegaln zarada bez plaćanja poreza, ustvari treba prostituciju legalizirati pa tražiš da ti izda fisklani račun

  4. #4
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Poruke
    499
    +/-
    +97 /  -15
    Citiraj Originally Posted by Tmujo1 Vidi poruku
    Kažnjiva je nelegaln zarada bez plaćanja poreza, ustvari treba prostituciju legalizirati pa tražiš da ti izda fisklani račun
    Ali onda i ako žensku vodiš na večeru isto moraš porez platiti? Što sa sponzorušama, koliko se tu država "zakida"?

    Kako uopće uloviti žensku i dokazati da to radi za novac, a ne zbog vlastitog užitka?

    Neku su predlagali da se klijent kazni, što bi značilo da bi ženska nakon seksa mogla prijaviti tipa da joj je dao 100 eura!

    Policija očito nema pametnijeg posla nego ganjati cure!

  5. #5
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Poruke
    92
    +/-
    +92 /  -80
    Ovako, to su odvojene stvari, koliko znam odavanje prostituciji je prekrsajno djelo, dok bi utaja poreza bilo kazneno djelo. Odavanje prostituciji se u zakonu kaznjava jer je moralno nepozeljno ponasanje, da funkcija zakona i jedna od njih jeste promicanje nekih moralnih vrijednosti pozeljnih i pozitivnih i odmicanje od nekih negativnih.

  6. #6
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Poruke
    488
    +/-
    +212 /  -61

Thread Information

Users Browsing this Thread

Trenutno 6 korisnika pregledava ovaj forum. (0 članova i 6 gostiju)

Pravila pisanja poruke

  • Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove
  •